Kaç kişi göz atmış

Sevginin Ve Nefretin Korkunç Yasaları

Şu an, yani 2018 yılının başlarında İzmir'de annemin evinde, kendi odamda takılıyor oluşumun sebepleri ile yüzleşiyorum. Hayat bir tiyatro sahnesidir, bu oyunda kurallar vardır, bu kurallardan çıkabilirsin fakat o zaman bir oyuncu olmazsın, sevilmezsin, bilinmezsin, kendi içinde bile huzurunu o zaman kaybedebilir, kendini bile elinde sonunda kabul etmez bir hale gelebilirsin. Hayat tekil bir şey değildir, hayatlar vardır, perspektifler vardır, benim şu anki durumum bir kardeşim olması, askerde olması, parası olmayan bir asker olarak yapayalnız ağrı da askerlik yapması kesinlikle onun yanında en çok olmam gereken anda olduğum hissini ve düşüncesini evrensel bir doğru, sevgi yasaları esasınca bana dayattığı için malesef çalışmam, sabit kalmam, çalıştığım parayı kaldığım yere vermem, harcamam ve sadece birilerini manen terk etmemek adına bunları yapmam gerekiyor.
Hayatta sorumluluk sevgi üzerine olmalıdır, sevgisizce hiç bir şeyin sorumluluğu alınamaz, vicdan denilen şey senin gücündür, gücünü kaybetmemek için hayatındaki en ufak şeyi dahi yoluna sokmak için vicdanın ile yüzleşmelisindir, güç vicdandan gelir, orası ne kadar rahatsa sen de o kadar rahatsındır, ve karşına çıkan her şeye kendi perspektifinden doğru olanı yapmak ile mükellefsindir yoksa acı çekersin her yanlışın bedeli senin duruma göre gücüne, sevdiklerine, yaşamına, herşeyine mal olacaktır. Kararsızlık bir gün sonuca erene kadar hissetmezsin, emin olunca ancak o zaman hükmeder sana bu sevgi veya nefret.
Kararsızlar ordusu sorgulamaz, gördüğüne inanır, kendisi karar vermekten yoksundur. En kararlı olan değişmez olandır, kararsızlar değişebilir atomlarda bile böyledir (bknz: Kararlı atom)
Nefret mi? Sevgi mi? İkisi de çok güçlü olabilir. İkisi de kararlıdır.

Yorumlar

Popüler Yayınlar